Acasă » 2012 » Octombrie » 27 » Etapa 5 -2012 [Coloniţa]
06:33
Etapa 5 -2012 [Coloniţa]
Ieri, 28 Octombrie 2012, a avut loc ultima etapă din cadrul campionatului de Autocross organizată de Federaţia de Automobilism a Republicii Moldova, cu susţinerea companiei BEMOL.

Pe traseul special emanajat din comuna Coloniţa, s-au întrecut 27 piloţi profesionişti la categoriile: Buggy, Clasa 7, Clasa 8, Clasa 12 (tracţiune integrală), Clasa Naţională 12. Lupta a fost una crâncenă – ea fiind şi cea decisivă în această finală etapă din cadrul campionatului la Autocross pentru anul 2012.

În fiecare categorie s-au întrecut minimum 4 piloţi, fiecare clasă având parte de câte două runde. Etapă dată a campionatului s-a soldat cu destule defecţiuni tehnice, în fiecare rundă cel puţin o maşină defectându-se pe traseu. Pe lângă defecţiuni tehnice, unii piloţi fie au ajuns cu automobilul în tufişuri, fie l-au răsturnat!

După toate dificultăţile care le-au întâlnit, majoritatea au reuşit să ajungă la linia de finiş, unul dintre piloţi trecând linia cu o roată lipsă!

3.Bocencov Alexandru

De asemenea, bazat pe rezultatele piloţilor pe întregul sezon, au fost desemnate şi echipele câştigătoare pe care aceştia le-au reprezentat cu demnitate:

0
Viorel Ceban - poztia 3 pe tot sezonul !!!

4 Eddy
0
nu duce lumia in eroare te rog. in clasa baggy viorel nici nu a participat si nu are cum sa fie a 3, pe masina lui a fost sasha sulzin nr. 22 el a fost a 3. in klasa a 8 pe locul 3 a fost ira